Ginekologia estetyczna oraz regeneracja po ciąży i porodzie

Thermiva – urządzenie przeznaczone do rewitalizacji pochwy , w przypadkach jej nadmiernego rozciągnięcia – co ma miejsce podczas porodu, czy też braku estrogenów i konsekwencji ścieńczeniu jej ścian , nadwrażliwości na bodźce zewnętrzne oraz suchości.

Zastosowanie unikalnej techniki radiofrekwencji pozwala na poprawę jakości tkanek pochwy i zewnętrznych narządów płciowych .
Przebieg:
Zabieg polega na lokalnym podgrzaniu tkanek pochwy i warg sromowych leżących nieco głębiej , za pomocą małej głowicy do temperatury 40-42 stopni.

Efekt:
Wskutek tego działania , fibroblasty -  komórki leżące pod powierzchnią skóry i błony śluzowej pochwy zaczynają produkować kolagen - podstawowy element tkanki łącznej, która stanowi rusztowanie dla tkanek pochwy i odpowiada , za jej prawidłowe napięcie .Działanie na śluzówkę pochwy oraz warg sromowych i skórę zewnętrznych narządów płciowych powoduje jej lepsze ukrwienie , pogrubienie oraz pobudza komórki do produkcji śluzu i poprawy nawilżenia narządu rodnego.

Jak wygląda zabieg:
Zabieg jest całkowicie bezbolesny ,określany przez pacjentki jako przyjemny, nie wywołuje stresu.

Czas trwania:
Zabieg trwa 30 minut . Rekomendowane jest wykonanie trzech zabiegów w odstępie miesiąca,
a następnie w celu podtrzymania efektu , raz do roku.

Podczas zabiegu pacjentka wygodnie leży na fotelu ginekologicznym. Zabieg wykonuje lekarz ginekolog.

FOTEL BTL EMSELLA to najnowsze i najnowocześniejsze urządzenie do wzmacniania mięśni dna miednicy. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM  w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej.
Kilknij i zobacz, jak wygląda zabieg :

Poczynając od okresu macierzyństwa, aż do czasu  menopauzy i okresu  wieku  podeszłego - kobiety regularnie pytają o terapie mające przeciwdziałać nietrzymaniu moczu.

Według Amerykańskiej Organizacji  National Association For Continence  -NAFC, 54% kobiet z nierozpoznanym nietrzymaniem moczu traci pewność siebie, 45% uskarża się na utratę relacji intymnych , a ponad jedna trzecia kobiet  w wieku od 45 do 50 lat unika aktywności sportowej ze  strachu przed problemem nietrzymania moczu.

Fotel BTL Emsella stanowi nową kategorię nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu.

Technologia HIFEM czyli zogniskowane działanie pola elektromagnetycznego o wysokim natężeniu - wytwarzane  miejscowo pole elektromagnetyczne intensywnie działa na mięśnie przepony miednicy, powodując ich cykliczne skurcze , ćwiczy je  doprowadzając do podniesienia wysokości dna miednicy, a tym samym pęcherza moczowego .

Efekt:
Lepsze położenie macicy zmienia kąt cewkowo-pęcherzowy, co w konsekwencji   zmniejsza o 95% odsetek  pacjentek z początkowymi objawami wysiłkowego nietrzymania moczu, zmniejsza ryzyko obniżenia narządu rodnego.

Jak wygląda zabieg :
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny .  Wystarczy wygodnie usiąść w  fotelu Emsella ...  i czytając gazetę lub ulubioną książkę poddać się działaniu pola elektromagnetycznego.

Do zabiegu nie zdejmujemy odzieży.

W tym czasie mięśnie przepony miednicy będące w polu elektromagnetycznym  są bardzo efektywnie ćwiczone , o wiele bardziej efektywnie niż ma to miejsce podczas wykonywania ćwiczeń Kegla.

Czas trwania:
Zabiegi takie wykonuje się 2 razy w tygodniu przez 3 tygodnie.
Czas pojedynczego zabiegu  to 30 minut.
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna , podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania:
Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z miedzianą wkładką domaciczną, u osób cierpiących  na ciężką niewydolność płuc lub choroby serca.

Ciało kobiety zmienia się po ciąży i porodzie. Nie ma większego znaczenia czy poród odbywał się siłami natury czy rozwiązanie nastapiło cesarskim cięciem. Rozciągnięty brzuch i pełniejsze piersi to stan przejściowy, w znakomitej większosci wracają do stanu przed ciążą. Niestety zdarza się, że pamiątką po ciąży pozostają  blizny po nacięciu lub pęknięciu krocza, problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dodatkowo  naruralny proces związany z wiekiem i przebytymi ciążami powoduje zmiany całego organizmu , również dróg rodnych. Zmainy takie bywają nie tylko przyczyną kompleksów, ale i często źródłem bólu.
Szczęśliwie, dzisiejsza technologia stosowana w medycynie pozwala kobietom w komfortowy sposób pozbyć się intymnych problemów.
Zachęcamy do zapoznania się z nowoczesnym rozwiązaniem, którym jest urzadzenie  Intima RF ®  

Intima RF ® to nieinwazyjne urządzenie medyczne zaprojektowane w celu poprawy napięcia i regeneracji pochwy, leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz remodelingu warg sromowych za pomocą zaawansowanej technologii RF. Radiofrekwencja  jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się  technologią wykorzystywaną w nowoczesnej ginekologii. Urządzenie  Intima RF jest jednym z najmocniejszych obecnie, ginekologicznych systemów RF na Światowym rynku . Moc RF to aż 200 W na tkance. Niska częstotliwość RF zapewnia też najgłębszą penetrację efektu termicznego. Zabieg nie powoduje żadnych uszkodzeń ani ograniczeń
w funkcjonowaniu.

Metoda ta służy głównie do:
* redukcji zespołu rozluźnienia pochwy (VRS),
* redukcji wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM)
* regeneracji skóry okolic intymnych.

Zalety :
 • Szybka procedura leczenia i łatwa w użyciu dzięki różnorodnej gamie aplikatorów i głowic
 • Bez znieczulenia, bez bólu, bez dyskomfortu, bez skutków ubocznych
 • Bez ograniczeń, można natychmiast wrócić do codziennego życia
 
Intima RF to perfekcyjne rozwiązanie dla kazdej pacjentki.

Przywrócenie estetycznego wyglądu narządów intymnych dla wielu kobiet oznacza odzyskanie pewności siebie, komfortu życia codziennego i jakości życia seksualnego.Należy podkreślić , iż labiominoroplastykę czyli korektę warg sromowych mniejszych  wykonuje się ze wskazań medycznych , takich jak  w przypadku dużej asymetrii powodującej dyskomort, przerośniętych  warg sromowych mniejszych  utrudniających  np.   korzystanie  ze strojów kąpielowych , niektórych sportów jak jazda konna , czy też zwyczajnie  wystających spod bielizny, powodujących dyskomfort  fizyczny i psychiczny.

Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe można skorygować dzięki zabiegowi labioplastyki. W Mama i Ja  zabieg przeprowadzany jest przy użyciu lasera. W wyniku zabiegu korekcie podlegają fałdy błony śluzowej sromu zdeformowane lub o zbyt dużych rozmiarach. Najczęściej zabieg polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki.

Przywrócenie właściwej fizjologii i funkcjonalności są niezwykle istotne w każdym wieku. Warto podkreślić, ze zabieg labioplastyki wykonywany jest zarówno u kobiet młodych jak i dojrzałych. 

Wskazania do labioplastyki :

 • Wyrównanie asymetrii
 • Zmiana kształtu 
 • Przerost warg sromowych mniejszych, również po porodzie 
 • Niezadowolenie z wyglądu estetycznego stref intymnych
 • Dyskomfort, otarcia i podrażnienia podczas współżycia i życia codziennego (np. podczas ćwiczeń) 
 • Trudności w utrzymaniu higieny stref intymnych
 • Nawracające infekcje 

Labioplastyka - przeciwwskazania:

 • menstruacja
 • ciążą i karmienie piersią
 • porcesy rozrostowe
 • nieprawidłowa cytologia
 • aktywna infekcja dróg rodnych

Metoda  wykonania-  laserowa w znieczuleniu miejscowym.

Zastosowanie kolgenu w ginekologii jest wieloaspektowe i skuteczne. Efekty odczuwalne są już po pierwszej iniekcji.

Kolagen jest głównym i najważniejszym składnikiem tkanki łącznej. Z wiekiem elastyczność i sprężystość tkanki łącznej spada i jest to naturalny proces związany ze starzeniem. Rola kolagenu  polega na  podtrzymywaniu, wspieraniu i przywracaniu naturalnych włókien kolagenowych tkanki łącznej. Kolagen podany w formie iniekcji pobudza  procesy regeneracyjne poprzez stymulację organizmu do syntezy własnego kolagenu. Najmniejszą cząsteczką kolagenu jest tropokolagen, który jest białkiem najczęściej występującym w naszym organiźmie.Odpowiada on za twozrenie  biorusztowania dla tkanek ulegających uszkodzeniu pod wpływem takich czynników jak ciąża, poród, zabiegi operacyjne i oczywiscie naturalne procesy starzenia się każdego organizmu.
Największa jego zaletą jest zdolność do natychmiastowego wbudowywania się w uszkodzone struktury tkankowe , co wpływa na :

 • znaczne przyspieszenie gojenia się ran pozabiegowych i pooperacyjnych
 • regenerację uszkodzonych tkanek w bliźnie, przywrócenie je prawidłowego ukrwienia, zwiększenia plastycznosci blizny, spłycenia jej i przywrócenia prawidłowego kolorytu
 • poprawę komfortu pacjentki przy zmianach zanikowych , zabiegach lub po leczeniu onkologicznym
 • pobudzenie tkanek do odbudowy włókien kolagenowych, przywracając im odpowiednie napięcie
 • regenerację okolic intymnych po okresie menopauzalnym
 • korzystny wpływ na na napięcie mięśni w strefie intymnej poprzez wspiercie ich prawidłowego funkcjonowania

Kolagen znajduje szerokie zastosowanie  w ginekologii, m.in. w leczeniu :

 • blizn niedojrzałych < 1 roku od powstania
 • ran ostrych, przewlekłych, rozchodzących się
 • blizn dojrzałych, prawidłowych, ściagających, przerostowych, >1 roku od powstania
 • blizn zanikowych, przerostowych, rozstępów
 • zmianach skórnych np. LISZAJ TWARDZINOWY
 • nietrzymania moczu

Terapia kolagenem w formie wstrzyknięć polega na regularnych iniekcjach w miejscu zmienionym chorobowo. Zaleca się podawanie preparatów kolagenu w odstępie co 5-7 dni w liczbie 3-10 iniekcji  - w zależnosci od  rodzaju i zmian zmian poddawanych leczeniu. Zabieg nie jest bolesny, miejsca wrażliwe poddane mogą zostać znieczuleniu miejscowemu.
Po zabiegu pacjentka wraca do normalnego trybu życia.

Przeciwskazania do terapii kolagenem:

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • aktywna choroba nowotworow
 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
 • aktywne infekcje skóry/błony śluzowej w miejscu podania

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Przeglądarka internetowa umożliwia zablokowanie plików cookie.

Zamknij [X]