Regeneracja po porodzie

Centrum Zdrowia Mama i Ja przygotwało dla pacjentek  pakiet  nowości, które pomogą szybko i efektywnie przeprowadzić rewitalizcję narządu rodnego oraz przepony miednicy. Dla każdej kobiety niezwykle ważne jest, aby stan narzadów zbliżył się do okresu z przed porodu i ciąży -  niezależnie od tego czy poród odbył się siłami natury, czy też poprzez cięcie cesarskie.
Po porodzie sytuacja hormonalna kobiety zmienia się o 180 stopni  - spadek poziomu hormonów z okresu ciąży powoduje szereg zmian w funkcjonowaniu organizmu: jajniki nie pracują, poziom estrogenów jest niski , prawie jak w okresie menopauzy. Dodatkowo dochodzą zmiany w przeponie miednicy oraz śluzówce pochwy . Mięśnie przepony miednicy są nadwyrężone po porodzie, śluzówka pochwy jest sucha i ścieńczała.
W tym okresie najczęściej pojawiają się  pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu  polegające na bezwiednym oddawaniu moczu podczas kaszlu, kichania, podnoszenia dziecka czy wchodzenia po schodach. W tym czasie dodatkowo dochodzą nowe obowiązki związane z karmieniem i opieką nad dzieckiem – wszysko to powoduje zmęczenie, niską samoocenę, obniżenie nastroju, z depresją włącznie.

W rekonwalescencji narządu rodnego nie pomaga niski poziom estrogenów – stąd bez pomocy z zewnątrz rekonawlscencja przebiega powoli, a jej postępy są słabo widoczne. Niezwykle istotne jest, aby działać na organizm kobiety w wielu płaszczyznach.

Poniżej, w kolejnych zakładkach opisaliśmy działanie urządzeń stosowanych w regeneracji i rewitalizacji narządu rodnego.
Jesteśmy pewni , że zaproponowane Paniom techniki pozwolą na sprawną i szybką rehabilitacją po porodzie i pomogą w szybszym powrocie do formy fizycznej aby w pełni cieszyć się macierzyństwem i kobiecością :)

W razie pytań i wątpliwości personel Centrum Mama i Ja służy Państwu pomocą. 

Ciało kobiety zmienia się po ciąży i porodzie. Nie ma większego znaczenia czy poród odbywał się siłami natury czy rozwiązanie nastapiło cesarskim cięciem. Rozciągnięty brzuch i pełniejsze piersi to stan przejściowy, w znakomitej większosci wracają do stanu przed ciążą. Niestety zdarza się, że pamiątką po ciąży pozostają  blizny po nacięciu lub pęknięciu krocza, problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dodatkowo  naruralny proces związany z wiekiem i przebytymi ciążami powoduje zmiany całego organizmu , również dróg rodnych. Zmiany takie bywają nie tylko przyczyną kompleksów, ale i często źródłem bólu.
Szczęśliwie, dzisiejsza technologia stosowana w medycynie pozwala kobietom w komfortowy sposób pozbyć się intymnych problemów.
Zachęcamy do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami, jakimi są urządzenia działające w oparciu o Radiofrekwencję :   
Intima RF ®  oraz ThermiVa.

I. Intima RF ® to nieinwazyjne urządzenie medyczne zaprojektowane w celu poprawy napięcia i regeneracji pochwy, leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz remodelingu warg sromowych za pomocą zaawansowanej technologii RF. Radiofrekwencja  jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się  technologią wykorzystywaną w nowoczesnej ginekologii. Urządzenie  Intima RF jest jednym z najmocniejszych obecnie, ginekologicznych systemów RF na światowym rynku . Moc RF to aż 200 W na tkance. Niska częstotliwość RF zapewnia też najgłębszą penetrację efektu termicznego. Zabieg nie powoduje żadnych uszkodzeń ani ograniczeń w funkcjonowaniu.

Metoda ta służy głównie do:
* redukcji zespołu rozluźnienia pochwy (VRS),
* redukcji wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM)
* regeneracji skóry okolic intymnych.

Intima RF to perfekcyjne rozwiązanie dla każdej pacjentki. Jej zaletą jest:
 • Szybka procedura leczenia i łatwa w użyciu dzięki różnorodnej gamie aplikatorów i głowic
 • Bez znieczulenia, bez bólu, bez dyskomfortu, bez skutków ubocznych
 • Bez ograniczeń, można natychmiast wrócić do codziennego życia

II. ThermiVa – urządzenie przeznaczone do rewitalizacji pochwy, w przypadkach:

nadmiernego jej rozciągnięcia , np. podczas porodu,
*  ścieńczeniu ścian pochwy w wyniku braku estrogenów
*  nadwrażliwości na bodźce zewnętrzne
*  suchości pochwy
Zastosowanie techniki radiofrekwencji pozwala na poprawę jakości tkanek pochwy i zewnętrznych nasrządów płciowych .

Zabiegi przy użyciu każdego z urządzeń wykonuje lekarz ginekolog.  
Polega on na lokalnym podgrzaniu tkanek pochy i warg sromowych leżących nieco głębiej  za pomocą małej głowicy, do temperatury 40-42 stopni.
Efekty:
Fibroblasty
-  komórki leżące pod powierzchnią skóry i błony śluzowej pochwy zaczynają produkować kolagen - podstawowy element tkanki łącznej, która stanowi rusztowanie dla tkanek pochwy i oodpowiada , za jej prawidłowe napięcie. Działanie na śluzówkę pochwy oraz warg sromowych i skórę zewnętrznych narządów płciowych powoduje jej lepsze ukrwienie, pogrubienie oraz pobudza komórki do produkcji śluzu i poprawy nawilżenia narządu rodnego.
Jak wygląda zabieg:
Zabieg jest całkowicie bezbolesny ,określany przez pacjentki jako przyjemny, nie wywołuje stresu.
Czas trwania:
Zabieg trwa 30 minut . Rekomendowane jest wykonanie trzech zabiegów w odstępie miesiąca, a następnie w celu podtrzymania efektu , raz do roku.
Podczas zabiegu pacjentka wygodnie leży na fotelu ginekologicznym. 

Ceny zabiegów oraz pakiety znajdziesz w zakładce Cennik.

Drugą nowością jest  urządzenie niezwykle  pomocne w ćwiczeniu mięśni przepony miednicy jest to -
fotel firmy BTL Emsella.

Fotel BTL Emsella stanowi nową kategorię nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu.

Urządzenie pracuje w oparciu o technologię HIFEM czyli zogniskowane działanie pola elektromagnetycznego o wysokim natężeniu - wytwarzane  miejscowo pole elektromagnetyczne intensywnie działa na mięśnie przepony miednicy, powodując ich cykliczne skurcze , ćwiczy je  doprowadzając do podniesienia wysokości dna miednicy, a tym samym pęcherza moczowego .
Kliknij w link, aby zobaczyć jak wyglada zabieg na Fotelu i jego i działanie :

Efekt:
Lepsze położenie macicy zmienia kąt cewkowo-pęcherzowy, co w konsekwencji   zmniejsza o 95% odsetek  pacjenetk z początkowymi objawami wysiłkowego mietrzymania moczu, zmniejsza ryzyko obniżenia narządu rodnego.
Jak wygląda zabieg :
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny . Wystarczy wygodnie usiąść w  fotelu Emsella ...  i czytając gazetę lub ulubioną książkę poddać się działaniu pola elektromagnetycznego.
Do zabiegu nie zdejmujemy odzieży.
W tym czasie mięśnie przepony miednicy będące w polu elektromagnetycznym  są bardzo efektywnie ćwiczone , o wiele bardziej efektywnie niż ma to miejscie podczas wykonywania ćwiczeń Kegla.
Czas trwania:
Zabiegi takie wykonuje się 2 - 3 razy w tygodniu przez 3 tygodnie.
Czas pojedynczego zabiegu  to 30 minut.

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna , podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania:
Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z miedzianą wkładką domaciczną, u osób cierpiących  na ciężką niewydolność płuc lub choroby serca.

Pakiet 6 zabiegów - 1740 zł
Pakiet 14 zabiegów - 2880 zł

Sprawdzaj nanaszym FB promocje na pakiety.

Przywrócenie estetycznego wyglądu narządów intymnych dla wielu kobiet oznacza odzyskanie pewności siebie, komfortu życia codziennego i jakości życia seksualnego. Należy podkreślić, iż labiominoroplastykę, czyli korektę warg sromowych mniejszych wykonuje się ze wskazań medycznych, takich jak w przypadku dużej asymetrii powodującej dyskomort, przerośniętych warg sromowych mniejszych utrudniających  np. korzystanie ze strojów kąpielowych, niektórych sportów jak jazda konna, czy też zwyczajnie  wystających spod bielizny, powodujących dyskomfort  fizyczny i psychiczny.

Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe można skorygować dzięki zabiegowi labioplastyki. W Mama i Ja  zabieg przeprowadzany jest przy użyciu lasera. W wyniku zabiegu korekcie podlegają fałdy błony śluzowej sromu zdeformowane lub o zbyt dużych rozmiarach. Najczęściej zabieg polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki.

Przywrócenie właściwej fizjologii i funkcjonalności są niezwykle istotne w każdym wieku. Warto podkreślić, że zabieg labioplastyki wykonywany jest zarówno u kobiet młodych jak i dojrzałych. 

Wskazania do labioplastyki:

 • Wyrównanie asymetrii
 • Zmiana kształtu 
 • Przerost warg sromowych mniejszych, również po porodzie 
 • Niezadowolenie z wyglądu estetycznego stref intymnych
 • Dyskomfort, otarcia i podrażnienia podczas współżycia i życia codziennego (np. podczas ćwiczeń) 
 • Trudności w utrzymaniu higieny stref intymnych
 • Nawracające infekcje 

Labioplastyka - przeciwwskazania:

 • menstruacja
 • ciążą i karmienie piersią
 • porcesy rozrostowe
 • nieprawidłowa cytologia
 • aktywna infekcja dróg rodnych

Metoda  wykonania-  laserowa w znieczuleniu miejscowym.

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna dziedzina fizjoterapii, która skupia się na diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu dysfunkcjom układu miednicy mniejszej u kobiet. Celem terapii jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania mięśni dna miednicy oraz poprawa kontroli nad nimi.
Fizjoterapia uroginekologiczna może przynieść wiele korzyści dla zdrowia kobiet. Jednym z głównych problemów, z jakimi się borykają, jest nietrzymanie moczu, które często występuje po porodzie lub w okresie menopauzy. Odpowiednia terapia ma za zadanie pomóc nie tylko we wzmocnieniu mięśni dna miednicy, ale także poprawić kontrolę nad pęcherzem i zmniejszeniem częstości nietrzymania moczu. Terapia uroginekologiczna może pomóc w łagodzeniu bólu miednicy oraz zapobieganiu obniżeniu narządów wewnętrznych.
W konsekwencji fizjoterapia uroginekologiczna to nieinwazyjny i skuteczny sposób na poprawę jakości życia kobiety na różnych etapach jej życia.

"Mama i Ja" wspołpracjue z mgr Joanną Kapelańczyk - fizjoterapeutką uroginekologiczną i okołoporodową. Zapraszamy  pacjentki  z problemami urologicznymi, proktologicznymi i ginekologicznymi oraz problemami bólowymi.Terapeutka  zajmuje się takimi schorzeniami jak: nietrzymanie moczu, gazów, stolca, pęcherz nadreaktywny, bolesne współżycie, bolesne miesiączki, stan po operacjach ginekologicznych, endometrioza, blizny, rozejście mięśnia prostego brzucha, obniżenia narządów rodnych. Przyjmuje również wszystkie kobiety w ciąży i po porodzie z dolegliwościami bólowymi oraz chcące przygotować się do porodu siłami natury bądź cesarskim cięciem.
Zgłaszać się  mogą również kobiety chcące powrócić do aktywności fizycznej po porodzie bądź osoby z rożnego rodzaju dolegliwościami bólowymi układu ruchu.


Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Przeglądarka internetowa umożliwia zablokowanie plików cookie.

Zamknij [X]