Medycyna estetyczna

Ciało kobiety zmienia się po ciąży i porodzie. Nie ma większego znaczenia czy poród odbywał się siłami natury czy rozwiązanie nastapiło cesarskim cięciem. Rozciągnięty brzuch i pełniejsze piersi to stan przejściowy, w znakomitej większosci wracają do stanu przed ciążą. Niestety zdarza się, że pamiątką po ciąży pozostają  nieestetyczne rozstępy nabrzuchu lub  blizny po cesarskim cięciu czy nacięciu krocza. Blizny są nie tylko przyczyną kompleksów, ale i często źródłem bólu. Zachęcamy do zapoznania się z nowoczesnym rozwiązaniem, które proponuje lek.medycyny estetycznej Karol Kłak.
Dzięki zastosowaniu autorskiego protokołu zabiegowego Microneedling & Intense Meso już po 3 zabiegach zauważalne zmniejszenie blizny po cięciu cesarskim i rozstępów. Zapraszamy panie na bezpłatną konsultację.

 

Zastosowanie odpowiedniego protokołu zabiegowego z użyciem urządzenia Dermapen w ciągu 1-4 sesji (w zależności od wielkości blizny) redukuje jej wielkość oraz wyrównuje koloryt.
Dermapen na blizny zapewnia widoczne efekty, a konkretnie wyraźne spłycenie, a w niektórych przypadkach nawet całkowitą redukcję małych oraz rozległych blizn każdego pochodzenia. Nasz zabieg jest uniwersalny i pozwala skutecznie zmniejszać blizny na twarzy oraz ciele. Najważniejsze efekty zabiegu usuwania blizn Dermapen to spłycenie starych i nowo powstałych blizn, spłycenie blizn potrądzikowych, blizn po przebytych operacjach, blizn po cesarskim cięciu, a także powypadkowych. Po wykonanych zabiegach blizny są wyraźnie jaśniejsze, płytsze oraz zmniejszają swoją powierzchnie. Skóra jest wyraźnie gładsza i odzyskuje naturalny koloryt.

Blizny po trądziku są defektem kosmetycznym, który wpływa niekorzystnie na wygląd skóry. Blizny potrądzikowe są następstwem stanów zapalnych i zmian ropnych, które prowadzą do nieprawidłowego gojenia się skóry. Pojawiają się o po nieleczonym lub nieprawidłowo leczonym trądziku, mogą mieć również związek z niewłaściwą higieną oraz głębokim umiejscowieniem zmian. Ten rodzaj blizn to najczęściej tak zwane blizny zanikowe, które przybierają postać niewielkich, kraterowatych wgłębień. Zdarzyć się może, że bliznom po trądziku towarzyszą również przebarwienia.

Blizny zanikowe i przebarwienia po trądziku to problem nie tylko nastolatków. Są nieestetyczne, a ich leczenie to trudny i długotrwały proces.

Zapraszamy do zapoznania się z nowatorską metodą leczenia blizn i przebarwień stosowaną w Mama i Ja przez lek.Karola Kłaka.
Używając techniki podskórnych nakłuć kaniulą oraz wypełnienia kwasem hialuronowym blizny ulegną wypłyceniu.
Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym jest bezbolesny.

Powiększanie ust polega na:
- konturowaniu kształtu ust
- wypełnieniu czerwieni wargowej
- uzyskaniu efektu nawilżenia
- to również korekta proporcji

Zabiegi powiększania lub modelowania ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Rezultaty zabiegu pojawiają się natychmiast. Ostateczny efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach, kiedy całkowicie zanikają niewielkie opuchnięcia i pojawiające się sporadycznie siniaki

Usta otrzymują nie tylko wymarzony kształt, ale są też lepiej nawilżone. Dzięki temu odzyskują zarówno jędrność jak i kolor. W wyniku zabiegu zanikają też zmarszczki wokół ust, co dodatkowo nadaje twarzy młodzieńczy wygląd."Dolina łez" -  to określenie stosowane wobec nieestetycznego wyglądu skóry pod oczami, dotyczącego takich zmian, jak sińce, worki czy zmarszczki.

Cienie pod oczami lub tzw. worki pojawiają się także czasem u osób młodych, co może być uwarunkowane genetycznie.

Niewątpliwie dolina łez może przyczyniać się do pogorszenia wyglądu twarzy i postarzać wizualnie, warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry pod oczami tak, żeby zredukować ten mankament urody.
Sposoby leczenia :
- wypełnienie kwasem hialuronowym,
- redermalizacja bursztynianem sodu Xela Rederm.

Lifting Wolumetryczny czyli  konturowanie owalu twarzy zarysowanie i konturowanie kości jarzmowych wypełnienie wolumetryczne skroni modelowanie policzków oraz kości policzkowych modelowanie żuchwy oraz podbródka

Tzw. lifting wolumetryczny wykonany przy użyciu kwasu hialuronowego ma na celu uzupełnienie powstałych braków w obrębie twarzy. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Kobiety mogą skorzystać z zabiegu np. poprawiając niedoskonałości twarzy (zlikwidować zagłębienia pod oczami, uwydatnić kości policzkowe czy podnieść kąciki ust). U mężczyzn np. po dużym wahaniu wagi, twarz niejednokrotnie traci na objętości, elastyczności. W tym przypadku możemy zaproponować rewitalizację jak i uzupełnienie utraconej wolumetrii. Efektem terapii wolumetrycznej będzie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, odświeżenie oraz odmłodzenie.
Widoczny ubytek tkanki prowadzi do zmniejszenia się objętości m.in policzków, skroni, żuchwy, brody czy ust. Brak elastyczności sprawia, że np. policzki zaczynają obniżać się w wyniku czego tworzą się fałdy, bruzdy, opadają kąciki ust. W wyniku braku objętości oraz grawitacji twarz nabiera smutnego wyrazu.

Wolumetria policzków - to przywrócenie kształtu zapadniętym policzkom podniesienie i wypełnienie owalu twarzy. Zniwelowanie oznak starzenia związanych z utratą objętości.
Wraz z wiekiem dochodzi do tzw. lipoartrofii skóry, czyli zaniku tkanki tłuszczowej oraz tkanki podskórnej na twarzy. Ubytek tkanki zaczyna być widoczny kiedy prowadzi do zmniejszenia się objętości m.in policzków, skroni, żuchwy, brody czy ust.
Brak elastyczności sprawia, że np. policzki zaczynają obniżać się w wyniku czego tworzą się fałdy, bruzdy, opadają kąciki ust. Twarz nabiera smutnego wyrazu i niechcianego wyglądu.
Przy użyciu kwasu hialoronowego lekarz jest w stanie przywrócić  naturalną równowagę wolumetryczną.

Lifting wolumetryczny  ma za zadanie uzupełnienie powstałych braków w obrębie twarzy.
Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku.

Wolumetria żuchwy i brody
Linia żuchwy stanowi niezwykle  ważny element twarzy, której kształt wpływa na szybką ocenę wieku. Charakterystyczną cechą młodości w rysach w twarzy  jest wąska broda, od której wysoko ku górze unoszą się symetrycznie linie żuchwy.
Wraz z upływem lat w rysy twarzy wpisuje się inny kształt. Dochodzi do opadania i spłaszczania tkanek w okolicach kości policzkowych, a owal twarzy poszerza się, przebieg linii żuchwy zostaje zaburzony przez opadające tkanki.

Efektem po zastosowaniu kwasu hialuronowego jest wyraźne wysmuklenie twarzy oraz widoczna poprawa linii żuchwy oraz wysunięcie brody. 

Explosion - to zabieg regenerujący skórę dekoltu i szyi.

To nowy zabieg dedykowany delikatnej skórze szyi i dekoltu. Jest to połączenie 2 produktów: kwasu usieciowanego (jak do wypełniania zmarszczek) i nieusieciowanego (mezoterapia). Zabieg daje efekt głębokiego nawilżenia, dzięki obecności kwasu hialuronowego nieusieciowanego oraz efekt lekkiego wypełnienia, dzięki zawartości preparatu o twardszej strukturze.

Ponadto stymuluje produkcję kolagenu, co powoduje zagęszczenie skóry.

Pierwsze efekty przeciwzmarszczkowe napięcia oraz nawilżenia skóry szyi i dekoltu widać już po pierwszym zabiegu, pełny efekt widoczny jest po 8 tygodniach. Jeśli są wskazania zabieg powtarza się po 6 tygodniach, a następnie raz na 6 miesięcy. Zabieg nie wymaga dodatkowego znieczulenia, trwa około 20 minut. Lekarz wprowadza preparat do skóry za pomocą kaniuli, do preparatu dodaje się środek znieczulający co powoduje, że zabieg nie jest bolesny.

Hialuronidaza czyli korekta defektów wywołanych nieprawidłowym podaniem kwasu hialuronowego.

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Dzięki swoim właściwościom, hialuronidaza pozwala skorygować nadmiar czy rozpuścić wypełniacz, który został dobrany niewłaściwie. Od momentu podania preparatu rozpoczyna się proces rozkładu kwasu zarówno podanego w ramach różnego rodzaju zabiegów, jak i tego naturalnie znajdującego się w skórze, który trwa około trzech tygodni. Po tym czasie rozpuszczony naturalny kwas hialuronowy odbudowuje się, wypełniając powstałe ubytki. W wyniku działania hialuronidazy, nadkorekta wynikła z podania kwasu hialuronowego ulega poprawie w czasie od jednego do siedmiu dni od chwili iniekcji.

Przeciwskazania do zabiegu:
- uczulenie na jad owadów błonoskrzydłych, białko bydlęce i owcze,
- infekcje skóry w miejscach iniekcji (bakteryjna, wirusowa, grzybicza),
- owrzodzenia lub uszkodzenia powierzchni skóry w miejscach wstrzyknięć.

Cena ustalana indywidualnie po konsultacji lekarskiej.

Botox może być zastosowany do wygładzenia na:
- zmarszczki poprzeczne czoła
- zmarszczki pionowe między brwiami "lwia zmarszcza"
- zmarszczki wokół oczu "kurze łapki"
- bruzdy na dekolcie i szyi
- bruksizm
- broda brukowana
- zmarszczki królicze

Neurotoksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, nie bez powodu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Skuteczna i efektowna, w rękach specjalisty potrafi zdziałać cuda.

Działanie botoksu polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowomięśniowego, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Lekarz stosuje kilka nakłuć w dany mięsień. Po paru dniach (od 2 do. 14) następuje jego rozluźnienie i wyrównanie zmarszczki. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Przeciwskazania do zabiegu:
- ciąża i karmienie,
- ostre infekcje,
- zmiany ropne w miejscu podania 
- choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Leczenie nadpotliwości wykonuje się poprzez blokadę nadmiernej aktywności gruczołów potowych za pomocą botoksu.
Nadpotliwość to dolegliwość uciążliwa w codziennym życiu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Obniża komfort życia i często staje się przyczyną złego samopoczucia. Nadpotliwość można na szczęście skutecznie leczyć poprawiając tym samy komfort codziennego życia.

Nadpotliwość to bardzo częsty problem medyczny, spotykany nawet u 3% populacji. Spowodowany jest on nadczynnością ekrynowych gruczołów potowych. Występują one na powierzchni całego ciała, najliczniej w obrębie dłoni, podeszew, czoła oraz dołów pachowych. Całkowita liczba gruczołów potowych sięga nawet 4 milionów!Produkowany przez nie pot, jest niezbędnym elementem w procesie utrzymania prawidłowej temperatury i wilgotności ludzkiego organizmu. Czynniki takie jak stres czy ciepło, fizjologicznie nasilają wydzielanie potu na drodze nerwowej, ochraniając organizm przed przegrzaniem. Pobudzone włókna nerwów wydzialają acetylocholinę, która z kolei aktywuje gruczoły do pracy.

Przeciwskazania do zabiegu:
- Ciąża i karmienie,
- Ostre infekcje,
- Zmiany ropne w miejscu podania,
- Choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.
Zabiegi rewitalizacji grzbietów rąk polecane są wszystkim osobom, które skarżą się na suchą i szorstką bądź cienką i zwiotczałą skórę. Dużą korzyść odniosą z nich także osoby z widocznymi żyłami i ścięgnami dłoni oraz przebarwieniami występującymi na skórze.

Skóra na rękach jest stale narażona na kontakt z kurzem, brudem i zarazkami oraz na niekorzystny wpływ detergentów, środków chemicznych i czynników atmosferycznych. Dlatego bardzo szybko może stać się sucha, zaczerwieniona, spierzchnięta i popękana. Spracowana i zmęczona skóra rąk szybko się starzeje, a utrata jej elastyczności i napięcia jest szczególnie widoczna, ponieważ posługujemy się nimi na co dzień.

Zabiegi rewitalizacji grzbietów rąk są szczególnie wskazane u osób narażonych na szkodliwy wpływ takich czynników, jak detergenty, środki chemiczne, czynniki atmosferyczne (zanieczyszczenia, niskie temperatury), palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Po konsultacji z lekarzem wybrana zostanie najlepsza metoda odmłodzeina skóry z pośród takich jak: mezoterapia, kwas hialuronowy, bursztynian sodu, techniki mieszane.

Redermalizacja - likwidacja cieni pod oczami, regeneracja skórna.

Redermalizacja to nowa metoda prewencji starzenia się i odnowy skóry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych preparatów Xela Rederm® szwajcarskiej firmy Hyalual zawierających bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy, następuje regulacja biochemicznych i fizjologicznych procesów w komórkach.

Zabieg polega na iniekcji preparatów (metodą mezoterapii) i skutecznie blokuje powstawanie wolnych rodników oraz zapobiega odwodnieniu skóry. Redermalizację stosuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie i pod oczy. Preparaty Xela Rederm® zawierają bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy w stężeniach 1,1%, 1,8% lub 2,2%. Bursztynian sodu jest aktywnym składnikiem preparatów, natomiast kwas hialuronowy wspomaga jego działanie dzięki przywracaniu równowagi wodnej i zapewnianiu właściwego środowiska dla aktywności fibroplastów.

Xela Rederm® to jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze (wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroplastach skóry, poprawę oddychania komórkowego, transportu jonów, syntezę kolagenu, elastyny i białek, wzrost mikrokrążenia). Dzięki tym właściwościom wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona.

Likwidacja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, kolagenowa odbudowa skóry przy użyciu Kolagen Linarese

Atelokolagen LINERASE dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych fibroblastów i włókien kolagenowych, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

Preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, przywrócenia jej gęstości, sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych. Dzięki terapii skóra staje się wyraźnie odmłodzona.

Terapia jest dostępna w Polsce od czerwca 2015 roku (jego światowa premiera miała miejsce w marcu 2015 r). Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała. Został wyróżniony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej.

Lipolizie, czyli  modelowaniu sylwetki możemy poddać:
- Policzki
- Podbródek
- Brzuch
- Uda,
- Łydki

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań.

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu:
- Ciąża i okres karmienia piersią,
- Zaburzenia krzepnięcia krwi,
- Ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
- Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć,
- Alergia na preparat,
- Nadmierna otyłość.

Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. A mezoterapia jest swego rodzaju „kroplówką” do zadań specjalnych. Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo wręcz przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy.

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzną stronę ramion i ud. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji, a także do zmniejszenia lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (np. w podbródku) czy usuwania cellulitu.

W zależności od potrzeb do mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry

Rezultaty długotrwałe - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Faza 1 Terapia uderzeniowa (1 zabieg co 3-4 tygodnie)
Faza 2 Podtrzymanie efektów kuracji (1 zabieg co 2-4 miesiące)

Przeciwskazania do zabiegu:
- ciąża i karmienie,
- czynna infekcja,
- czynna opryszczka,
- zmiany ropne na skórze,
- choroby nowotworowe w trakcie leczenia,
- przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew.

Ratunek dla włosów.

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.Mezoterapia głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Przeciwskazaniem do zabiegu jest :
- Ciąża i karmienie piersią,
- Czas menstruacji,
- Choroby nowotworowe,
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- Cukrzyca,
- Alergia,
- Stany zapalne skóry i infekcje skórne.

Osocze bogatopłytkowe stosujemy w celu:
- Rewitalizacji i regeneracji skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
- Korekty zmarszczek
- Wypełnienia blizn potrądzikowych.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
W rezultacie skóra odzyskuje:
* Młodość i witalność
* Gęstość i napięcie
* Poprawę faktury i kolorytu
* Pozostaje zregenerowana i prawidłowo odżywiona

Przeciwskazania do zabiegu:
-Choroby krwi,
- Nowotwory,
- Ciąża i karmienie piersią,
- Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).


Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Przeglądarka internetowa umożliwia zablokowanie plików cookie.

Zamknij [X]