Badanie elastograficzne szyjki macicy ma na celu ocenić zagrożenie i prawdopodobieństwo wystąpienia u kobiety ciężarnej ryzyka wystąpienia porodu przedwczesnego.
Szyjka macicy jest narządem pełniącym kluczową rolę w procesie utrzymania ciąży do końca i odbycie się porodu w odpowiednim czasie. Dynamika zmian, które w niej zachodzą muszą podlegać precyzyjnemu mechanizmowi regulacji i odbywać się w odpowiednim tempie, aby poród nie nastąpił przedwcześnie, ponieważ niesie on za sobą niekiedy przykre konsekwencje.
Wartym podkreślenie jest fakt, że zmiany w szyjce macicy występują często na wiele tygodni przed rozwiązaniem (ok. 32 tyg. w przypadku ciąży donoszonej i ok. 16–24 tyg. w przypadku porodu przedwczesnego). Wprowadzenie nadzoru ultrasonograficznego połączonego z elastografią pozwoli na wyselekcjonowanie kobiet z dużym ryzykiem przedwczesnego zakończenia ciąży i zastosowanie uzasadnionych interwencji.
O istocie wykonania niniejszego badania stanowi fakt, ze dzieci urodzone przedwcześnie charakteryzują się podwyższonym ryzykiem niepełnosprawności, chorują, są częściej hospitalizowane, narażone na zaburzenia neurologiczne, przewlekłe choroby płuc, ślepotę i głuchotę. Szacuje się, że umieralność okołoporodowa wcześniaków może sięgać 75-83%. W Polsce rocznie rodzi się 314 000 dzieci. W 2010 r. urodziło się przedwcześnie ponad 27 000 dzieci, co stanowiło 6,7% wszystkich żywych urodzeń.

arrow

Mama i Ja - Centrum Zdrowia

ul. Rajska 71, Wrocław

 

 E: rejestracja@centrummamaija.pl

71 306 76 00 (Pn-Pt 9-18)


Rejestracja pediatryczna:

71 306 76 01 (Pn - Pt 8-17)


Rejestracja ginekologiczna:

71 306 76 02 (Pn - Pt 11-20)

 

Rejestracja do dr Tomasza Fuchsa:

71 306 76 06 (Pn - Pt 11-20)


Możliwość dokonywania płatności kartą

 

 

Rejestracja on-line

Przeczytaj regulamin


Jeśli akceptujesz regulamin

Zarejestruj się

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij